Hekim, eczacı, yardımcı sağlık personeli, halk ve ilaç sektörüne yönelik olarak AİK konusunda farkındalık oluşturmak, paydaşların bilgi ve bilinç düzeylerini artırmak amacı ile “Akılcı İlaç Kullanımı Proje Yarışması” düzenlenmiştir.

Yarışmaya Ülkemizdeki ve K.K.T.C.’deki hekimler, eczacılar, diş hekimleri, hemşireler, diğer yardımcı sağlık personelleri ve sağlık meslek mensuplarını yetiştiren Tıp Fakülteleri, Eczacılık Fakülteleri, Diş Hekimliği Fakülteleri, Hemşirelik Fakülteleri, Sağlık Bilimleri Fakülteleri ve Sağlık Meslek Yüksek Okullarında öğrenim görmekte olan öğrenciler katılım sağlamıştır. Söz konusu Sağlık Mesleği Mensupları ve Sağlık Mesleği Mensubu adayları istedikleri herhangi bir/birden fazla kategoride yarışma başvurusu yapabilmiştir.

Yarışma kategorileri;

  1. ‘Hekimlere Yönelik En İyi AİK Projesi’
  2. ‘Eczacılara Yönelik En İyi AİK Projesi’
  3. ‘Yardımcı Sağlık Personellerine Yönelik En İyi AİK Projesi’
  4. ‘İlaç Sektörüne Yönelik En İyi AİK Projesi’
  5. ‘Halka Yönelik En İyi AİK Projesi’

olarak belirlenmiştir.

TÜYAP desteği ile her kategoride birinciliğe layık görülen proje sahibine 3.000 TL, ikinciliğe layık görülen proje sahibine 2.000 TL ve üçüncülüğe layık görülen proje sahibine 1.000 TL değerinde ödül verilmesi planlanmıştır. Yarışmaya bütün kategorilerde toplam 469 proje başvurusu alınmıştır.

18 Kasım 2017 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilen ve her kategoride ilk üçe girmeye hak kazanan başvuru sahiplerinin de katılım sağladığı “4. Akılcı Antibiyotik Kullanımı ve Farkındalık Sempozyumu”nda dereceye giren projeler açıklandı. Her kategoride üçüncülük derecesini kazanan başvuru sahiplerine Kurum Başkanımız Dr. Hakkı GÜRSÖZ, ikincilik derecesini kazanan başvuru sahiplerine DSÖ Türkiye Ofisi Başkanı Pavel URSU ve birincilik derecesini kazanan başvuru sahiplerine Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp GÜMÜŞ ödüllerini takdim etti.

“Akılcı İlaç Kullanımı Proje Yarışması”na gösterdikleri yoğun ilgi nedeni ile bütün başvuru sahiplerine teşekkür eder, dereceye girmeye hak kazanan başvuru sahiplerini tebrik ederiz.

0EMC_8302 EMC_8313 EMC_8315 EMC_8322 EMC_8328 EMC_8333  EMC_8341 EMC_8347 EMC_8355 EMC_8362 EMC_8373 EMC_8382 EMC_8393 EMC_8407 EMC_8421Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial