Şanlıurfa İlinde 20 Nisan 2018 tarihinde hekimlere yönelik olarak Şanlıurfa Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlüğü koordinasyonunda “Akılcı İlaç Kullanımı Değerlendirme Toplantısı” düzenlenmiştir.

Kategori: Duyurular, Etkinlikler

Diyarbakır İlinde 16 Nisan 2018 tarihinde hekimlere ve diş hekimlerine yönelik olarak Diyarbakır Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlüğü koordinasyonunda “Akılcı İlaç Kullanımı Değerlendirme Toplantısı” düzenlenmiştir.

Kategori: Duyurular, Etkinlikler

EDİTÖRÜN ÖN SÖZÜ Kırılgan bireyler, ilaç kullanımları ve farmakokinetik ve farmakodinamik parametrelerde olası değişiklik nedenleri ile artan insidans ve şiddette advers ilaç olayları yaşayabilmektedir. Reçeteleme yapılırken hastanın bakım, işlev, komorbiditeler ve genel ilaç yükü hakkında hedeflerin göz önünde bulundurulması önemlidir. Kırılgan hastaların tedaviden yarar sağladıklarına emin olunması için tüm ilaçların sıklıkla değerlendirilmesi gerekmektedir.  Türkiye Akılcı İlaç Kullanımı Bülteni’nin Nisan 2018 […]


Aile hekimlerimize yönelik olarak İstanbul’da 2-3 Nisan 2018 tarihlerinde “2. Olgular Eşliğinde Rasyonel Farmakoterapi Eğitimi” gerçekleştirildi.      


12


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial