“Akılcı İlaç Kullanımı (AİK) Ulusal Eylem Planı 2014-2017” kapsamında, etkin bir yapılanmanın oluşturulması, merkez teşkilatımız ile koordinasyonun ve işbirliğinin sağlanabilmesi amacıyla 81 ilde İl Sağlık Müdür Yardımcıları’nın koordinatörlüğünde, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliklerinden temsilcilerin yer aldığı en az 4 kişilik “Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlüğü (AİK-İK)”nün kurulması tamamlanmıştır. 2 Haziran 2014 tarihinden […]

Kategori: Duyurular, Etkinlikler

Eskişehir İlinde 16 Mayıs 2017 tarihinde eczacılara yönelik olarak Eskişehir Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlüğü ve Eskişehir Eczacı Odası’nın koordinasyonunda “Akılcı İlaç Kullanımı Değerlendirme Toplantısı” düzenlenmiştir.


Şanlıurfa İlinde 11-12 Mayıs 2017 tarihinde eczacılara ve aile hekimlerine yönelik olarak Şanlıurfa Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlüğü’nün koordinasyonunda “Akılcı İlaç Kullanımı Değerlendirme Toplantısı” düzenlenmiştir.


Artvin İlinde 5 Mayıs 2017 tarihinde Artvin Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlüğü ve Trabzon Eczacı Odası’nın koordinasyonunda, Kurum Başkanımız Sayın Dr. Hakkı GÜRSÖZ ve Kurum Başkan Yardımcımız Sayın Dr. Ali ALKAN’ın da katılımları ile eczacılara yönelik olarak “Artvin İli Eczacı Buluşması Toplantısı” düzenlenmiştir. Toplantıda Akılcı İlaç Kullanımı hakkında bir sunum ile genel durum değerlendirmesi yapılmıştır.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial