Aile hekimlerimize yönelik olarak İstanbul’da 14-15 Mayıs 2018 tarihlerinde “3. Olgular Eşliğinde Rasyonel Farmakoterapi Eğitimi” gerçekleştirildi.

Kategori: Duyurular, Etkinlikler

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de akılcı olmayan ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Bu bağlamda Ülkemizde “Akılcı İlaç Kullanımı (AİK) Programı” yürütülmektedir. Bu program kapsamında DSÖ’nün önerileri doğrultusunda Akılcı İlaç Kullanımını destekleyecek faaliyetlerin yürütülmesi için koordinasyon ve işbirliğinin sağlanması; hekim, eczacı, yardımcı sağlık personeli, halk ve ilaç sektörüne yönelik AİK konusunda davranış değişikliği oluşturmak; etki edilen taraflarda […]


Hatay İlinde 27 Nisan 2018 tarihinde hekimlere yönelik olarak Hatay Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlüğü koordinasyonunda “Akılcı İlaç Kullanımı Değerlendirme Toplantısı” düzenlenmiştir.

Kategori: Duyurular, Etkinlikler

Şanlıurfa İlinde 20 Nisan 2018 tarihinde hekimlere yönelik olarak Şanlıurfa Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlüğü koordinasyonunda “Akılcı İlaç Kullanımı Değerlendirme Toplantısı” düzenlenmiştir.

Kategori: Duyurular, EtkinliklerSocial media & sharing icons powered by UltimatelySocial