EDİTÖRÜN ÖN SÖZÜ Kırılgan bireyler, ilaç kullanımları ve farmakokinetik ve farmakodinamik parametrelerde olası değişiklik nedenleri ile artan insidans ve şiddette advers ilaç olayları yaşayabilmektedir. Reçeteleme yapılırken hastanın bakım, işlev, komorbiditeler ve genel ilaç yükü hakkında hedeflerin göz önünde bulundurulması önemlidir. Kırılgan hastaların tedaviden yarar sağladıklarına emin olunması için tüm ilaçların sıklıkla değerlendirilmesi gerekmektedir.  Türkiye Akılcı İlaç Kullanımı Bülteni’nin Nisan 2018 […]


Aile hekimlerimize yönelik olarak İstanbul’da 2-3 Nisan 2018 tarihlerinde “2. Olgular Eşliğinde Rasyonel Farmakoterapi Eğitimi” gerçekleştirildi.      


Gaziantep İlinde 23 Mart 2018 tarihinde aile hekimlerine ve eczacılara yönelik olarak Gaziantep Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlüğü ve 8. Bölge Gaziantep Eczacı Odası koordinasyonunda “Akılcı İlaç Kullanımı Değerlendirme Toplantısı” düzenlenmiştir.


Aile hekimlerimize yönelik olarak İstanbul’da 26-27 Mart 2018 tarihlerinde “1. Olgular Eşliğinde Rasyonel Farmakoterapi Eğitimi” gerçekleştirildi.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial